Anders de la Motte og Leo Asker-serien

Leo Asker-serien av Anders de la Motte er mørk, psykologisk krim fra Sverige, med en hovedperson som er degradert til politiets minst prestisjefylte avdeling — og som nekter å gi seg. Leonore «Leo» Asker er nylig flyttet fra en høyprofilert stilling til Ressursavdelingen, stedet der både sakene og kollegene som ikke passer inn andre steder havner. Med skarp intelligens og en stahet som grenser til det selvdestruktive graver hun i saker andre har lagt bort.

Rekkefølge

Leo Asker-serien er en spennende krimserie der handlingen og karakterutviklingen bygger seg opp fra bok til bok. For å få den beste leseopplevelsen anbefales det å starte med De bergtatte (1), før du fortsetter med Glassmannen (2) og Rustskogen (3). Serien følger etterforskeren Leo Asker og Avdeling for uoppklarte saker gjennom stadig nye og mer komplekse mysterier, og flere bøker er på vei.

Bøkene i serien

Hva skjer i bøkene

I De bergtatte forsvinner en ung kvinne fra en velstående familie uten spor. Glassmannen er tettere og mer klaustrofobisk. I Rustskogen møter moderne krim mytologiske spor, og serien løftes et hakk.

«Trollbinder leseren … Den som våger seg inn i Anders de la Mottes nye, mørke rike slipper ikke så lett ut igjen.»

VG

Om forfatteren

Anders de la Motte (f. 1971) er tidligere politi, og sikkerhetssjef i et av verdens største IT-selskaper. Han har utgitt 12 kritikerroste kriminalromaner, og er en av Sveriges mestselgende krimforfattere.

Les mer >

Les utdrag fra de første bøkene

Flere krimserier leserne våre elsker

Din handlevogn

Du har ingen produkter i handlekurven.